بسته
(0) آیتم ها
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  تعیین تکلیف نهایی بافت فرسوده

  چهار شنبه, 27 تیر,1397

  روز گذشته رئیس جمهور با حضور شهرداران کلانشهرها و استانداران در خصوص بافت فرسوده و حاشیه شهرها دستور نهایی را صادر کرد. یکی از موضوعات مهم جلسه، تسهیلات بانکی بود که تصمیم نهایی برای آن گرفته شد.

  در این جلسه  در مورد زمین های دولتی شناسایی شده و زمین هایی که مالک دارند و رفع کردن موانع تسهیلات بانک مسکن تصمیماتی گرفته شد. مقرر شد تا بانک های دیگر در کنار بانک مسکن در اجرایی شدن طرح بازآفرنی شهری همکاری کنند. همچنین تصمیماتی درمورد تسهیلات ویژه بانکی و مشوق هایی از طرف شهرداری برای توسعه گر در نظر گرفته شود.

  همچنین باتوجه به هدف دولت خانه دار کردن زوج های جوان است. باید نرخ سود تسهیلات کم باشد تا زوج ها بتوانند در این مناطق نوسازی شده خانه بخرند. در حال حاضر 12 منطقه در طرح بازافرنی هستند.

  در این جلسه بر حاشیه شهرها در کنار بافت فرسوده تاکید شد. حاشیه شهرها در زیبایی و زیباسازی شهر اهمیت ویژه ای دارد.

  صاحبان بافت فرسوده باید تنها منزل خودرا واگذارکنند. اگر صاحبان این ساختمان های فرسوده 70 متر دارند بعد از نوسازی باید 90 متر بنا تحویل بگیرند. توسعه گر دوبرابر یک بافت فرسوده را خانه می سازد 50 درصد از آن را برای خود بر میدارد که دولت فروش ان را با قیمت عاقلانه تضمین می کند. شهرداری هم هزینه های صدور پروانه را از توسعه گر نمی گیرد. بانک ها هم روند تسهیلات به توسعه گر را سرعت می بخشد. 50 درصد مابقی نیزبه صاحب منزل فرسوده داده می شود.

   

  تعیین تکلیف نهایی بافت فرسوده 

  تعیین تکلیف نهایی بافت فرسوده

  مساحت بافت فرسوده تهران سه هزارو 270 هکتار است که حدود 15 درصد از جمعیت تهران در این بافت زندگی می کنند.

  با توجه به گفته های شهردار تهران برای همکاری در این طرح امیدواریم در چند ماه آینده شاهد تغییرات بسیار زیاد در بافت فرسوده شویم. تغییراتی که حتی در ایجاد فرصت های شغلی هم تاثیرگذار است .

   

  نوشته شده توسط الهام فراهانی

  انصراف از نظر