Close
0 items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  ساخت خانه در مریخ

  Monday, July 16, 2018

  از سال 2012 که سفینه ای در مریخ فرود آمد مردم علاقه ی زیادی برای مهاجرت به این سیاره داشتند و در سال  2013 دویست هزار نفر برای مهاجرت به مریخ ثبت نام کردند و این علاقه مردم به سیاره مریخ به دلیل شباهت زیاد آن به زمین بود. همین علاقه به زندگی در مریخ باعث شد ناسا شروع به تحقیق برای ساخت خانه هایی در فضا با پرینتر سه بعدی کند.

   

  ساخت خانه در مریخ

  ساخت خانه در مریخ

   

  بهرخ خوشنویس دانشمند ایرانی در دانشگاه کالیفرنیا ساخت خانه های فضایی در مریخ و ماه را طراحی کرده است. ساختمان سازی در مریخ با ساخت پرینترهای سه بعدی انجام می شود. این دانشمند ایرانی با همکاری ناسا شروع به ساخت سازه در کره مریخ کرده است.

  با توجه به تحقیقات انجام شده از ترکیبات سطح مریخ می توان به عنوان مصالح ساختمانی استفاده کرد.  این دانشمند ایرانی توانسته است مخلوطی از گوگرد و مواد دیگر را ترکیب کند این ماده ترکیب شده از سطح کره مریخ با گوگرد استقامت 3 برابر بیشتر از گرانش مریخ را دارد.

   

  ساخت خانه در مریخ

  ساخت خانه در مریخ

  خوشنویس در گفته های خود به تولید تمام نیازهای انسان به صورت اتوماتیک اشاره کرد و گفت: تنها نیازی که در دنیای امروز به صورت اتوماتیک ساخته نمی شود سازه های ساختمان است. هرساله بسیاری از کارگران ساختمانی جان خود را به دلیل دستی بودن ساخت این سازه ها از دست می دهند.

  این دانشمند ایرانی از کندی پیشرفت ساختمان سازی اینچنین گفت: استفاده از سیستم های اتوماتیک برای ساختمان سازی بسیار ضرورت دارد. تحقیقات در فناوری ساخت سازه ها به صورت اتوماتیک با پرینترهای سه بعدی شروع شده است. این فناوری به گونه ای است که حتی لوله کشی ساختمان ها هم به صورت اتوماتیک ساخته می شود.

  خوشنویس اظهار کرد:  ساختمان های 200 متری را با این فناوری در یک ساعت می توان ساخت. در زمان زلزله، سیل و غیره که مردم بی خانمان می شوند و زمان زیادی طول میکشد تا خانه هایشان ساخته شود این فناوری کمک بسیاری می کند تا ساخت خانه ها با کمترین زمان انجام شود.

   

  ساخت خانه در مریخ

  ساخت خانه در مریخ

   

  نوشته شده توسط الهام فراهانی

  Comments
  جالبه !!
  7/25/2018 9:35 AM

  جالبه !!

  Leave your comment