بسته
(0) آیتم ها
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  خرید خانه عاقلانه است یا نه؟؟؟

  سه شنبه, 12 تیر,1397

  این روزها سوالاتی زیادی برای خریداران مسکن پیش آمده است. آیا خانه بخرند یا نخرند؟ وام مسکن بگیرند یا نگیرند ؟ اوراق چه فرقی با وام مسکن دارد؟ حتی مشاوران املاک هم جوابی برای این سوالها ندارند. نگرانی خریداران املاک با رشد 35 درصد قیمت املاک در تهران بیشتر شده است و نمی دانند چه کنند.

   بخریم یا نخریم؟

  این سوال را حتی مشاوران املاک هم نمی توانند پاسخ دهند ولی اعتقاد دارند که خریدن خانه بهتر از نخریدن آن است. امکان دارد با افزایش قیمت روبرو شویم و خرید خانه درهیچ زمانی ضرر نداشته است.

  یکی دیگر از مشاوران املاک معتقد است که امکان دارد اگر بازار املاک با نوسان مواجه شود معلوم نیست سرنوشت بازار املاک چه شود.

  یکی دیگر از مشاوران املاک بر این باور است که نخرید ولی قیمت ها پایین نمی آید زیرا قیمت مصالح ساختمانی ، دستمزد کارگر و غیره بالا رفته است محال است پایین بیاید شاید به ثبات برسد اما کم نمی شود. در هیچ زمانی قیمت مسکن پایین نیامده و کسی از خرید آن ضرر ندیده است. ولی می توانید نخرید تا قیمت آن به ثبات برسد.

   

  خرید خانه عاقلانه است یا نه؟؟؟

  خرید خانه عاقلانه است یا نه؟؟؟

  افزایش قیمت مسکن هیجانی است؟

  با توجه به رشد 7 درصدی معاملات مسکن، افزایش قیمت ها بی دلیل و غیر واقعی است اگر معاملات رشد چشمگیری داشت می توان گفت بازار مسکن افزایش قیمت منطقی دارد.

  این رشد هیجانی قیمت مسکن در چند منطقه از تهران رخ داده است در شهرستانها و دیگر مناطق پایتخت می توان گفت افزایش قیمت معقولانه تر است.

   

  با وام مسکن خانه بخریم یا اوراق مسکن؟

  شرایط وام مسکن سپرده 40 میلیون تومانی یکساله، وام 80 میلیون تومانی با سود 8.5 درصد با شرایط بازپرداخت 12 ساله است البته سود 40 میلیون تومان سپرده یکساله را هم باید در نظر بگیریم. اوراق وام مسکن در برگه‌های ٥٠٠‌هزار تومانی منتشر شده است و هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن در سررسیدهای مختلف عمدتا بین ٦٤ الی ٦٥‌هزار تومان است. برای خرید اوراق باید ابتدا به بانک مسکن مراجعه کنید و یک سری کارهای اداری انجام دهید تا معرفی‌نامه خرید اوراق را دریافت کرده و برای خرید اوراق به تالار بورس مراجعه کنید. سود این اوراق 17 درصد و 15 میلیون تومان هم برای خرید اوراق باید هزینه شود.

  با وجود این شرایط باید تصمیم بگیریم که آیا با وام مسکن خانه دار شویم یا اوراق ؟

  از دید مشاوران املاک آینده روشنی در انتظار بازار مسکن نیست و امکان دارد قیمت ها حتی اگر هیچ معامله ای هم نشود به همین سرعت صعود کند. توصیه مشاوران املاک به کسانی که قصد خرید خانه دارند خرید است حتی اگر با اوراق هم خانه بخرند سالانه 20 درصد افزایش قیمت مسکن داریم و سود اوراق را پوشش می دهد ولی اگر برای سرمایه گذاری خانه می خرید صبر کنید تا قیمت ها به ثبات برسد ولی پایین نمی آید.

   

  نوشته شده توسط الهام فراهانی

  #بازار_مسکن

  #معاملات_مسکن

  #وام_مسکن

  #خرید_مسکن

  bazarmaterial.com

  نظرات
  هانیه
  1397/04/17 17:01

  فوق العاده

  خرید خانه عاقلانه است یا نه؟؟؟
  1397/04/17 17:06

  عالی بود

  خرید خانه عاقلانه است یا نه؟؟؟
  1397/04/17 17:15

  بسیار عالی و فوق العاده بود.

  سیاوش
  1397/04/20 17:35

  راهنمایی خیلی عالی بود این واقعیت که هیچ وقت تو کشور ما چیزی ارزون ندشه پس از خرید خونه ضرر نمی کنیم اگر سود نکنیم

  انصراف از نظر