Close
0 items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  رونق اقتصادی با افزایش زیرساخت های شهری

  Tuesday, May 15, 2018

  زیرساخت شهری یک دسته عوامل به هم پیوسته است که باعث به وجود آمدن یک زیرساخت شهری می گردد. زیر ساخت می تواند در هر جا معانی متفاوتی داشته باشد ولی زیر ساخت شهری شامل معابر، پلها، راههای ارتباطی، خیابانها و... می شود. و هرچیزی که زندگی شهروندان را آسان کند.

  پیشرفت هر کشوری بستگی به پیشرفت شهرهای آن به صورت تک می باشد. و این پیشرفت شهری با رونق و بهبود وضعیت زیر ساخت های شهری امکانپذیر است. زیر ساخت های هرشهر با توجه به موقعیت جغرافیای ،  فرهنگ، اقتصاد و وسعت یک شهر متفاوت است.

  کارشناسان در حوزه اقتصاد شهری براین باورند که توسعه و رفع موانع زیرساخت های یک شهر به رونق اقتصادی آن کمک فراوانی می کند. همچنین رفع موانع و ایجاد فرصت هایی برای توسعه شهر در گرو توسعه زیر ساخت های ان شهر می باشد.

  در سالهای گذشته که حمل و نقل بین شهری آسان نبود رونق تجارت هم وجود نداشت و از طرفی اقتصاد هم پیشرفت نمی کرد. ولی امروزه با توسعه راههای ارتباطی و حمل و نقل و روش های به روز دنیا باعث رونق اقتصادی کشورها و شهرها می شود.

  در یک کلانشهر یک برنامه تدوین شده از قبل با درآمد مشخص می تواند به توسعه زیر ساخت شهری و مدیریت آن کمک کند و این بدون کمک دولت امکانپذیر نمی شود . جدای از حمایت مالی دولت شهرداران مناطق باید تشویق شوند تا پروژه هایی را اجرایی کنند تا بسترهای مناسب برای توسعه زیر ساخت های شهری کمک کند.

   

   

  نوشته شده توسط الهام فراهانی

  #زیرساخت_شهری

  #توسعه_شهری

  #توسعه_اقتصاد

  bazarmaterial.com

   

  Comments
  فائزه اکبری
  5/21/2018 4:47 PM

  عالی بود

  رونق اقتصادی با افزایش زیرساخت های شهری
  7/8/2018 5:22 PM

  عالی بود.

  Leave your comment