بسته
(0) آیتم ها
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  یک بتن مقاوم باید دارای چه پارامترهایی باشد؟

  سه شنبه, 18 اردیبهشت,1397

  از پرکاربردترین مصالح ساختمانی که بسیار ارزان و قابل دسترس می باشد بتن است. بتن در روشهای مختلف شامل حرارت، بخار، اتوکلاوم، ویبره و غیره تولید می شود. باتوجه به پیشرفت علم و تکنولوژی ، صرف توجه به مقاومت ساختمان با بتن، پاسخگوی مشکلات نیست و چند سالی است که مقاوم سازی بتن و سازه های بتنی در جاهای مختلف مورد توجه قرار گرفته است.

  در کنفرانس بتن به مساله دوام بتن توجه زیادی شده است. و نتایج تحقیقات در این زمینه ارائه شده است تا مقاومت بتن درکشور ارتقا داده شود. در این کنفرانس اعلام شد برای بحث مقاوم سازی باید آئین نامه ها وضوابطی را در زمینه مقاوم سازی بتن تدوین کرد تا بخش مهندسی کشور آن را اجرایی کند.

  دلیل برگزاری این کنفرانس تاکید بیشتر بر دستورالعمل ها ست تا محققان در بحث مقاوم سازی بتوانند از زوایای مختلف به تحقیق بپردازند.

  برخی از محققان براین باورند که رعایت اصول و مقررات به تنهایی کافی نیست زیرا بررسی برخی از سازه ها نشان می دهد که دستورالعمل ها به خوبی رعایت شده است ولی مقاومت یک بتن استاندارد را ندارد. مهمترین پارامتر یک بتن با دوام مقدار آب آن به سیمان است. رعایت کردن مقدار آبی که به سیمان داده می شود بسیار مهم است شاید کمتر کسی به آن توجه کند ولی سیمان بیشتر مقاومت را بالا نمی برد تناسب آب و سیمان باعث دوام آن می شود.

  تحقیقات دانشمندان نشان داد که یک بتن با رعایت اصول و مقررات آئین نامه و مهمتر از آن تناسب آب و سیمان  مقاوم سازی می شود. سرعت و سهولت اجرا، عدم جلوگیری از تنفس بتن، محافظت بتن و آرماتور خوردگی در برابر خوردگی از خواص آب بندی بتن می باشد.

   

  نوشته شده توسط الهام فراهانی

  #سیمان

  #مقاوم_سازی_بتن

  #سیمان_سازی

  siman#

  bazarmaterial.com

  انصراف از نظر