Close
0 items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  پیش‎بینی قیمت مسکن دیگر امکانپذیر نیست/ مردم برای خرید و فروش خانه به آمارها دل خوش نکنند

  Tuesday, November 20, 2018

  عبدالکریم حسین‎زاده درباره ی وضعیت بازار مسکن ، در طی ماه های آینده، گفت: در شرایط کنونی نمی توان ارزیابی دقیقی از وضعیت بازار مسکن، در ماه های آینده یا حتی سال آینده داشت، زیرا اقتصاد کشور درگیر تلاطم بوده، و این مشکلات بر قیمت بازار مسکن، و مصالح ساختمانی و تجهیزات بسیار تاثیرگذار است.

  نماینده ی مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بانک مرکزی، سیاستی را اخیرا در پیش گرفته که، به اعتقاد من، استراتژی و روش درستی است. که با این روش، به دنبال آن است که به جای مدیریت ارزهای خارجی، ریال را در کشور مدیریت کند. و به نظر می رسد، این مسئله در آینده می تواند به افزایش ثبات اقتصادی،  کمک کند!!!

  وی گفت: اگر مدیران ما ،بر روی اقتصاد مبتنی بر ریال ،مدیریت و کنترل لازم را داشته باشند، می توان به بهبود وضعیت و افزایش ارزش پول ملی امید داشت، اما متأسفانه تاکنون سیاست کشور، در بحث پول ملی بسیار باز بوده است، و این مسئله موجب تأثیرگذاری زیاد و  چشمگیر ارز های خارجی بر اقتصاد کشور شده است.

  حسین زاده تصریح کرد: یکی از موارد اثرگذار ارز خارجی، بر اقتصاد کشور، بازار مسکن است، بطوری که با افزایش نرخ ارز در کشور، بازار مسکن نیز دچار تلاطم و افزایش قیمت شدید شد.

  این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: اگر بانک مرکزی، بخش ها و بازارهایی را که ریال بر روی آن تأثیرگذار است، مدیریت کند و برای آن ها برنامه ریزی نماید، می توان به کاهش قیمت ها فکر کرد، که در این رابطه بازار مسکن، نیز مستثنی نیست و مدیریت ریال توسط مدیران بانکی ، در بازار مسکن تجهیزات و مصالح ساختمانی، می تواند به کاهش قیمت مسکن منجر شود.

  وی ادامه داد: به نظر من در شرایط کنونی نمی توان گفت که ، مثلا قیمت مسکن تا پایان امسال حدود 30 درصد کاهش پیدا می کند، این آماردهی ها و اظهار نظرها ، تنها بر مبنای کاهش قیمت ارز، مشکلات و دردسرهایی را برای خریداران و فروشندگان بازار مسکن ایجاد می کند. حال این سوال پیش می آید که پشتوانه ی علمی این اظهار نظر ها چیست؟!، بنابر این نمی توان به، روند کنونی قیمت ارز ،دل بسته و آمار  و ارقام ارائه کرد.

  نوشته شده توسط: فاطمه اسدی

  Leave your comment