بسته
(0) آیتم ها
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  پایان سوداگری بانکها با طرح مالیات بر عایدی سرمایه

  دوشنبه, 01 بهمن,1397

  سخنگوی کمیسیون ویژه ی حمایت از تولید ملّی و نظارت بر اجرای اصل 44 مجلس،  با اشاره به اعلام خبری مبنی بر اینکه چهل و نه درصد منابع بانک ها، صرف خرید ملک و املاک شده است، گفت: بانک ها از ابتدای تشکیل خود به سمت فعّالیت در حوزه املاک رفته اند،  و رقم چهل و نه درصدی منابع بانک ها، در حوزه ی مسکن نشان می دهد، که وضعیت رکود بسیار کُشنده است، وضعیت اشتغال و تولید به هیچ وجه خوب نیست، و توان بازپرداخت تسهیلات توسط تولیدکنندگان وجود ندارد.

  رحیم زارع افزود: در قانون رفع موانع ،تولید رقابت پذیر تأکید شده که  بانک ها باید ملک ها و بنگاه های خود، بویژه بخش املاک خود را واگذارنمایند، اما متاسّفانه تاکنون این اقدام به خوبی اتفاق نیفتاده است.

   وی با بیان این که آمار حرکت منابع بانکی به سمت بازار مسکن بسیار نگران کننده است، و نشان دهنده ی وضعیت نامناسب فضای کسب و کار است، ادامه داد: در شرایط فعلی اوضاع تولید بازار مسکن خوب نیست، و این موضوع نشانگر این است ، که بانک ها به دلّال، واسطه گر و سوداگر، در حوزه ی مسکن تبدیل شده اند.

  - طرح مالیات بر عایدی سرمایه ی تولید، کشور را نجات می دهد و اهرمی جدید جهت مدیریت منابع، در اختیار دولت قرار می دهد.

  نماینده ی مردم آباده، بوانات و خرمبید در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که بهترین طرح، برای جلوگیری از سوداگری مسکن بویژه بانک ها ، طرح مالیات بر عایدی سرمایه است، اظهار داشت: می توان استثناهایی را  برای بعضی از افراد در نظر گرفت، و برای کسانی که برای وثیقه های آنها اجراییه صادر می شود،  مهلتی دو ساله را تعیین،  و سپس از آنها مالیات دریافت کرد.

  - فعاّلیت های سوداگری، رانت و غیرمولد در کشور،  سود بالایی دارند

  وی افزود: در حال حاضر دو بازار مهم در کشور،  یعنی (بازار خودرو و بازار مسکن)، شرایط لازم برای پرداخت مالیات عایدی سرمایه را دارند.

  سخنگوی کمیسیون ویژه ی حمایت از تولید ملّی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه فعّالیت های سوداگری، رانت و فعّالیت های غیرمولد در کشور،  سود بالایی دارند، تصریح کرد: طرح مالیات بر عایدی سرمایه تولید کشور را نجات می دهد و اهرمی جدید جهت مدیریت منابع در اختیار دولت قرار می دهد.

  تیم خبری بازارمتریال

  انصراف از نظر