بسته
(0) آیتم ها
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  وظیفه ی دولت ، تولید مسکن نیست

  پنجشنبه, 06 دی,1397

  محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، در نشست برّرسی مسائل مربوط به مسکن مهر پردیس ، گفت: اساس حرکت ما این است که بتوانیم تا حد امکان، برای خانه‌دار کردن مردم، تلاش کنیم .وی با بیان اینکه وظیفه ی دولت تولید مسکن نیست، افزود: دولت وظیفه دارد زمینه ی فراهم کردن خانه‌ ی مردم را آماده سازد، و جریان تولید مسکن، پایدار انجام شود.

  وزیر راه و شهرسازی با تأکید به اینکه ، عرضه و تقاضا،  باید تناسب داشته باشند، گفت: بحث مربوط به تأمین مسکن، و مصالح ساختمانی و ابزارآلات مربوط به مسکن  اقشار کم درآمد  جامعه، بایستی با سیاست‌های مستمر، پایش شود.

  اسلامی اظهار کرد: مشکلات متنوّعی در بحث مسکن مهر وجود داشت ، که در هفته ی اول آنها را شناسایی کردم، و برای همه سی پروژه‌های مشکل‌دار مسکن مهر،  تصمیم‌گیری کرده‌ایم و بزودی اقدامات لازم در تسریع، در روند تکمیل آنها انجام خواهد شد.

  وزیر راه و شهرسازی به برنامه ی ساخت دویست هزار واحد مسکونی ، در شهر‌های جدید نیز اشاره کرد و افزود: ایجاد شهر‌های جدید از اوایل انقلاب ، در دستور کار بوده ، و قرار بود حدود شصت شهر جدید در کشور ساخته شود.

  وی گفت: ایجاد این شهر‌ها کمک می‌کند ، تا دست‌ درازی به زمین های دولتی مهار شود، و از ساخت و ساز‌های غیرمجاز هم جلوگیری به عمل آید.

  اسلامی همچنین با اشاره به این که قرارداد مترو پردیس، قرارداد خوبی است که باید اجرا شود، افزود: باید به این سو حرکت کنیم، و نباید بارگذاری جمعیتّی بیشتری در پردیس انجام شوند.

  وی تأکید کرد: در طرح مسکن مهر ، جمعیت پذیری حدود هشتاد هزار واحد ، پیش‌بینی شده است.

   

  وزیر راه و شهرسازی گفت: با برنامه ‌ریزی وزارت راه و شهرسازی ساخت چهارصد هزار واحد مسکونی، در شهر‌های جدید، بافت‌های فرسوده و شهر‌های زیر پنجاه هزار نفر جمعیت آغاز شده است.

  وی ادامه داد: با احتساب پانصد هزار واحد مسکن مهر نیمه‌ تمام، تا پایان سال 99، نهصد هزار مسکن در کشور، ساخته خواهد شد.

  وزیر راه و شهرسازی در پایان گفت: افزایش تسهیلات مسکن، زمینه ساز رشد قیمت مسکن نیز خواهد شد ، و ما باید به توانمندسازی مردم،  برای خانه‌ دار شدن، آن هم با قیمت مناسب کمک کنیم.

  تیم خبری بازارمتریال

  انصراف از نظر