بسته
(0) آیتم ها
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  رشد ۱۵ درصدی شاخص اجاره‌بها ، در شهر تهران

  سه شنبه, 22 آبان,1397

                  

   

  براساس گزارشهای تحولات بازار مسکن، در مهرماه امسال، که بتازگی از سوی بانک مرکزی منتشر شده است، طبق آمارهای داده ‌شده در مهرماه سال ۱۳۹۷، شاخص کرایه مسکن اجاره ای در شهر تهران،

   و در کل مناطق شهری ، نسبت به ماه مشابه سال قبل، به ترتیب ۱۵ و ۶/ ۱۲ درصد ،رشد را نشان می‌دهد.

   همچنین در این گزارش آمده است، سهم هزینه ی مسکن (اجاره ای مسکن اعم از شخصی و غیرشخصی) در محاسبات شاخص کل بهای کالاها ، و خدمات مصرفی بر اساس سال پایه ۹۵، معدل ۱/ ۳۳ درصد است. این موضوع نشان دهنده ی آن است که در شرایط فعلی ،خانوارها حدود یک سوم از کل هزینه‌های خود را برای تامین مسکن، اختصاص می‌دهند.

   این شاخص بر مبنای هزینه ی، تامین مسکن اجاره ای، محاسبه شده است. اجاره بهای واحدهای مسکونی که طی دست‌کم سه سال گذشته، منتهی به پایان سال ۹۶ به دلیل ثبات نسبی قیمتی، در بازار معاملات خرید و فروش ملک، در شرایط ثبات نسبی به سر می‌برد ،تابستان امسال تحت تاثیر جهش قیمت مسکن، در پایتخت ،دستخوش نوسانات شد.  با این حال نوسان اجاره‌بها در شهر تهران، در طی ماه‌های اخیر، از نوسان قیمت خرید مسکن ، در پایتخت کمتر بوده است.

   مهرماه امسال میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی ، در معاملات خرید و فروش مسکن، نسبت به مهرماه سال قبل ۵/ ۸۳ درصد ،افزایش یافت و به مترمربعی ۸ میلیون و۶۰۰ هزار تومان رسید.

   

   

  نوشته شده توسط: فاطمه اسدی

   

  انصراف از نظر