بسته
(0) آیتم ها
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  رشد قیمت مصالح ساختمانی باعث رکود خواهد شد

  چهار شنبه, 30 آبان,1397

   

  سعید آسویار در پاسخ به این سوال که، تحلیل سازندگان از آینده ی بازار مسکن با توجه به گرانی انواع مصالح ساختمانی چیست؟ گفت: متأسفانه قیمت مسکن در آینده باز هم افزایش خواهد یافت، چون که ساختمان‌های آماده ی تحویل در بازار  مسکن با مصالح ساختمانی ارزان تر و به عنوان مثال با میلگرد کیلویی 1700 تومان ساخته شده اند.
  وی همچنین افزود:در حال حاضر که قیمت میلگرد، به هر کیلوگرم 5000 تا 5500 تومان رسیده است ، یقینا وقتی ساخت و ساز با این قیمت‌ها صورت گیرد و 2 سال دیگر وارد بازار شوند، یک تفاوت عمده ی قیمتی در قیمت تمام شده ی مسکن به چشم خواهد خورد.
  آسویار با بیان اینکه با تثبیت شدن قیمت‌ها ، در بازار ارز و سهام، نقدینگی وارد بازار مسکن میشود، اظهارداشت: رشد قیمت مسکن باعث میشود به دلیل عدم قدرت خرید، از سوی متقاضیان بازار مسکن ، وارد رکود شود. اما توصیه ی  بنده این است که متقاضیان خرید مسکن برای خانه دار شدن اقدام کنند و منتظر نمانند.
  عضو هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان تهران ادامه داد: وقتی قیمت میلگرد، عوارض زمین، ، انشعاب آب، برق و گاز ، همه سه برابر رشد کرده باشند، باید منتظر افزایش قیمت تمام شده ی مسکن در ماه‌های آینده نیز بود.
  وی تصریح کرد: متأسفانه مسکن به یک کالای سرمایه‌ای، تبدیل شده و همین موضوع باعث می‌شود که، قیمت مسکن همواره رشد داشته باشد.
  به گفته وی، از زمانی که قیمت میلگرد 3 برابر شده ، اکثر کارخانه‌های تولیدکننده ی آهن و میلگرد ترجیح می‌دهند آهن‌آلات و میلگرد  تولیدی خود را صادر کنند.

   

  نوشته شده توسط فاطمه اسدی

  انصراف از نظر