Close
0 items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  راه کار وزارت راه و شهرسازی ، برای مهار قیمت مسکن

  Sunday, December 16, 2018

   

  محمد اسلامیوزیر راه و شهرسازی، امروز یکشنبه درخصوص برنامه وزارت راه و شهرسازی، به منظور ساماندهی بازار مسکن، اظهار داشت: برای ساماندهی بازار مسکن ،وظیفه ی وزارت راه و شهرسازی، تعادل بخشی به بازار عرضه و تقاضا، بویژه برای اقشار ، متوسط و کم ‌درآمد می باشد.

  وی افزود: در همین موضوع، در گام نخست برنامه ی احداث چهارصد هزار واحد مسکونی، در دستور کار قرار گرفت، که هفته گذشته با حضور رئیس جمهور، رونمایی شد و صد هزار واحد آن، در شهرهای بالای صد و پنجاه هزار نفر احداث خواهد شد.

  اسلامی ادامه داد: در این برنامه صد هزار واحد مسکونی، در بافت های فرسوده، و دویست هزار واحد نیز، در شهرهای جدید احداث می شوند.

  وزیر راه و شهرسازی، خاطر نشان کرد: احداث واحدهای جدید مسکونی ، در کنار تکمیل پروژه‌های مسکن مهر، به جریان تولید مسکن در کشور شتاب خواهد بخشید.

  اسلامی افزود: گرانی لجام گسیخته ی قیمت مسکن ،تنها ناشی از تلاطم های اقتصادی اخیر نیست ، بلکه نتیجه ی کمبود عرضه ی مسکن است.

  بر اساس اعلام دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن، وزارت راه و شهرسازی، در آبان ماه امسال، میانگین قیمت خرید و فروش یک متر مربع، زیربنای واحد مسکونی آپارتمانی در تهران ، به 91.9 میلیون ریال رسید ، که نسبت به مهرماه 4/6 درصد ، و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته،91 درصد رشد داشته است!

  تیم خبری بازارمتریال

   

  Leave your comment