Close
0 items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  رئیس سازمان بورس گفت : بورس کالا آماده انجام معاملات مسکن بدون محدودیت است

  Sunday, December 9, 2018

  رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، شاپور محمدی درباره ی نقش بازار سرمایه در بازار مسکن اظهار داشت: سازمان بورس و اوراق بهادار، یکی از اقداماتی را که در این زمینه انجام داده، انتشار اوراق رهنی مسکن می باشد! استقبال از این اوراق خوب بود اما فرآیندهای اداری موجود بر سر راه این اوراق، از سوی بانک عامل بخش مسکن، سبب شده تا استقبال بیشتر از این اوراق، زمان بر باشد!

  وی ادامه داد: تاکنون دو سِری اوراق رهنی مسکن منتشر شده و با استقبال خوب خریداران مواجه شده است.

  رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، به صندوق‌های زمین و ساختمان، به عنوان دومین ابزار بورسی بخش مسکن، اشاره و تصریح کردند: یکی دیگر از وجوه تعامل بازار سرمایه ، و بازارمسکن، حضورشرکت‌های سرمایه گذاری ساختمان، دربازار سرمایه است، و سهام این شرکت‌ها ، در حال خرید و فروش از سوی سرمایه‌گذاران است، بنابراین سازمان بورس و اوراق بهادار، از طریق سه بخش: اوراق رهنی مسکن، صندوق‌های زمین و ساختمان، و خرید و فروش سهام شرکت‌های سرمایه‌ گذاری ساختمانی، در بخش مسکن ورود کرده است. این ابزارها بسیار مناسب هستند، اما اینکه بازار مسکن، تا چه حد از این ابزار بهره ببرد، مسئله‌ای است که فعالان بخش مسکن، برای آن باید برنامه‌ ریزی کنند.

  محمدی همچنین تأکید کرد: سازمان بورس این را آمادگی دارد، تا آیین نامه ها و دستورالعمل هایی را که برای حضور بیشتر بازار سرمایه ،در بخش مسکن می بایست تغییر کند،اصلاح کند.

  وی درباره ی خرید و فروش فیزیکی مسکن ، در بورس کالا افزود: محدودیتی از این نظر نداریم، و کسانی که علاقه ‌مند به واگذاری واحدهای ساختمانی، در بورس هستند، باید شکل کالا، متراژ وهمگِنی زمین آن واحد را ، تعیین کنند تا بتوانیم آن را در بورس کالا به فروش برسانیم!

   

  تیم خبری بازارمتریال

  Leave your comment