بسته
(0) آیتم ها
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  خانه هایی که خیلی گران تمام میشوند

  شنبه, 19 آبان,1397

   نرخ آهن آلات نسبت به حدود 6 ماهه ی  گذشته ،رشد  بالا و سرسام آوری داشته است. و برخی از محصولاتی که وارداتی هستند ،مانند: شیروانیها ، ورق های رنگی و غیره، با افزایش قیمتی معادل 100 درصد ،تحت تاثیرافزایش نرخ دلار قرار گرفتند. اما آهن آلات تولید داخلی مانند: (میلگرد)، افرایش قیمتی حدود 50 درصد داشتند.

  حبیب اخوان‌نیا افزود: نتیجه ی افزایش قیمت، باعث حاکم شدن فضای رکود، در بازار است، چرا که تقاضای بازار، ترجیحا برای خریدارانی است، که در حال ساختمان سازی هستند و اگر مصالح ساختمانی خود را نتوانند تهیه و تامین کنند، عملیات اجرایی، احداث و ساخت واحدهای مسکونی آنها، با توقف روبرو خواهد شد. از این رو ،هر قیمتی را که، برای کالاهای مورد نظرشان در بازار، تعیین شود بالاجبار مجبورند،خریداری می‌کنند.

  وی بیان کرد: از سوی دیگر، افزایش قابل توجه قیمتهای مصالح ساختمانی ،ممکن است بعضی ها، را از اقدام به ،ساخت مسکن منصرف کند. این افراد براساس برآوردهای قبلی که انجام داده اند، به عنوان مثال 100 میلیون تومان، برای خرید آهن آلات در نظر گرفته بودند، اما وقتی یکدفعه، با افزایش قیمت 50 الی 100 درصدی قیمت‌ها روبرومی شوند ، از ساخت و ساز،ساختمان منصرف و پشیمان شوند ،و بخواهند پول خود را در جای دیگری، سرمایه‌گذاری کنند.

  اخوان‌نیا، رکود و کسادی، در بازار آهن آلات را ،باعث رکود در بازار ،سایر مصالح و لوازم ساختمانی دانست و گفت: وقتی قیمت آهن آلات، که به عنوان یکی از ارکان اصلی ساخت ساز مسکن افزایش بیابد، به طور یقین، باعث رکود در بازار سایر مصالح ساختمانی میشود و باعث بیکاری بنّا، کارگر، تاسیسات ساختمانی، برقکار و سایر کسانی که در حوزه ی ساختمان سازی خدمات ارائه می‌دهند خواهد شد. به عبارتی آهن آلات حلقه اول زنجیره ی  تولید مسکن و ساخت و ساز به شمار می‌آیند.

   

  نوشته شده توسط : فاطمه اسدی

   

  انصراف از نظر