Close
0 items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  جزئیات جدید طرح وزارت راه و شهرسازی ،برای کاهش یافتن قیمت مسکن

  Tuesday, January 1, 2019

  محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی ، با بیان این که به موجب قانون ،باید تلاش کرد تا اقشار متوسط و کم درآمد و ضعیف بتوانند صاحب خانه شوند، گفت: برای اجرای این قانون، باید واحدهای مسکونی با قیمتی مناسب، و متناسب با شأن خانواده‌ها، عرضه و از سوی دیگر قدرت خرید مسکن را ، در بین اقشار مختلف جامعه افزایش دهیم.

  وی با بیان این که افزایش تسهیلات خرید،  زمینه‌ ساز رشد نقدینگی و ایجاد تورّم در این بخش می‌شود، گفت: برای تقویت این حوزه دو شیوه ی متفاوت را دنبال کردیم که اولین راه،  دادن زمین به مناسب ترین قیمت ممکن است.

  اسلامی با اشاره به اینکه،  زمین خالی،  به درد ساختن مسکن نمی‌خورد، و باید عمران و آماده سازی در آنها ایجاد شود، گفت: در همین راستا ، تنها هزینه‌های عمران و آماده ‌سازی زمین را از متقاضیان دریافت نموده، و سعی خواهیم کرد مجوّزهای لازم را بدون هزینه،  اتّخاذ نماییم.

  ایجاد بازار جدید خرید و فروش مصالح ساختمانی:

  وزیر راه و شهرسازی همچنین، از ایجاد بازار جدید خرید و فروش مصالح ساختمانی و ابزارآلات خبر دادند و افزود: بر اساس این طرح، بازار تعهّدی و نقدی برای مصالح ساختمانی، تأسیساتی و خدمات فنّی مهندسی ایجاد کرده، به این صورت که با عرضه ی کارت‌های اعتباری، مردم بتوانند مصالح ساختمانی  مورد نیاز خود را خریداری نمایند.

  وی توضیح داد: در این بازار تعهّدی،  فروشنده مصالح ساختمانی را به بانک عامل ،که بانک مسکن است داده و بازار تعهّدی مصالح ساختمانی را از تولیدکننده ی انبوه خریداری می‌کند، و این مصالح بی‌واسطه از محلّ تولید، به پروژه‌ها و کارگاه‌های ساختمانی منتقل می‌شوند. این فروش بی ‌واسطه باعث می‌شود قیمت تولید مسکن کم شده و این یکی از مهم‌ترین اقدامات توانمندسازی دولت، در حوزه ی مسکن به شمار می‌رود.

  اسلامی توضیح داد: متقاضیان می‌توانند با استفاده از پولی که دارند و همچنین تسهیلات بانکی، قدرت خرید خود را در حوزه ی مسکن افزایش داده و از سوی دیگر نرخ رشد و عرضه ی مسکن،  در اقتصاد کشور به حد تعادل برسد.

  تیم خبری بازارمتریال

  Leave your comment