بسته
(0) آیتم ها
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  جریان جدید از ساخت چهارصد هزار مسکن

  شنبه, 01 دی,1397

  محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، با اشاره به هدف ‌گذاری کمی بخش تأمین مسکن و تهیه مصالح ساختمانی و ابزارالات اقشار متوسط، در برنامه ی ششم توسعه بیان کرد: طبق این برنامه قرار است که سالانه نهصد هزار واحد مسکونی، در بخش‌های شهری و روستایی ساخته شود، و شرایط عرضه آن‌ها برای خانه‌ اولی‌ها، و یا افرادی که در این زمان به توانایی خانه‌دار شدن رسیده‌اند، فراهم شود.

  اسلامی در این زمینه اضافه کرد: با توجه به برنامه ی ارائه شده به رئیس جمهور، که هفته ی گذشته صورت گرفت، نخستین برنامه عملیاتی در این دوره از مدیریت وزارت راه و شهرسازی،  در دستور کار قرار گرفت، که تکمیل پانصد هزار واحد مسکن مهر باقی‌مانده،  و تحویل آن به متقاضیان و همچنین ساخت چهارصد هزار واحد مسکونی، با کمک حضور توسعه‌گران، از جمله آن‌ها به شمار می‌رود.

  وی با بیان اینکه نقش وزارت راه و شهرسازی در این برنامه صرفا تسهیل‌گری و آسان کردن و در برخی نقاط عرضه ی زمین است، اضافه کرد: دویست هزار واحد از برنامه ساخت چهارصد هزار واحد مسکونی، توسط توسعه‌گران در شهرهای جدید، صد هزار واحد در شهرهای زیر پنجاه هزار نفر و صدهزار واحد، در بافت‌های فرسوده احداث خواهند شد.

   

  این مقام مسئول در ادامه ی سخنان خود ، برنامه ی مذکور را یک هدف اجرایی دو ساله اعلام کرد و افزود: نکته‌ای که برای ما بسیار دارای اهمیت بوده ، و در حال حاضرجامعه به آن نیاز دارد ،تسریع و تسهیل امر خانه ‌دار شدن، خصوصاً برای اقشار متوسط است، تا ضمن عملیاتی کردن جریان تولید مسکن، این اطمینان را به مردم بدهد، که یک جریان پایدار در این مسیر، بوجود آمده است.

  اسلامی با تأکید براینکه تلاش می کنیم، تا از این طریق، نوعی تعادل و هماهنگی، در بخش عرضه و تقاضا، در بازار مسکن کشور، به وجود بیاوریم گفت: فعالیت و سرمایه‌گذاری در طرح عایدی مسکن، نیز نشان‌دهنده ی تلاش، برای جلوگیری از رکود سرمایه ،در این حوزه است، که سعی دارد به گونه ای، این سرمایه و خانه‌های خالی را در مدار بهره ‌برداری، برای مردم قرار دهد.

  وی خاطرنشان کرد: در این طرح نیز مانند هر گونه فعالیت اقتصادی دیگری ، که مالیات برایش تعریف شده ، وضعیت باید به همین نحوه، دنبال شود.

  تیم خبری بازارمتریال

  انصراف از نظر