Close
0 items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  تجربه ی مسکن مهر، نباید در نوسازی بافتهای فرسوده تکرار شود

  Saturday, December 15, 2018

  ایرج رهبر دبیر انجمن انبوه‌سازان استان تهران،با اشاره به صحبت‌های اخیر رئیس جمهور، درباره ی مسکنهای مهر گفت: مسکن مهر تورمی 30 درصدی در کشور ایجاد کرده ، و 45 هزار میلیارد تومان از سرمایه ی کشور صرف ساخت و ساز و اجرای این طرح شده است.

  وی ادامه داد: با اینکه ساخت سالیانه 2 میلیون واحد مسکن مهر، در دستور کار قرار گرفته، اما تا امروز بخش عمده‌ای از  این واحدها ،باقی مانده و تا سال 1400 ساخت آنها ادامه خواهد داشت.

  رهبر با اشاره به ساخت 400 هزار واحد مسکونی، از سوی دولت تا سال 1400 گفت:‌ اگر این طرح به درستی اجرا نشود ، و در این طرح از توسعه ‌گران و انبوه‌سازان حمایتی نشود، اشتباه طرح مسکن مهر باز هم تکرار خواهد شد.

  وی افزود: تخصیص تسهیلات 50 میلیون تومانی با سود 9 درصد، و یا 110 میلیون تومانی با سود 18 درصد،  هیچ کمک و یا پشتوانه ‌ای برای انبوه‌سازان نیست، بنابراین باید دولت علاوه بر تخصیص تسهیلات، اقدامات دیگری را نیز انجام دهد.

  دبیر انجمن انبوه‌سازان استان تهران، با بیان اینکه تا سال 1400 ساختن صد هزار واحد امکان‌پذیر نخواهد بود، گفت: سال 97 رو به پایان است، و در طی این سال، تنها 30 هزار پروانه ی ساخت، صادر شده است.

  رهبر اظهار کرد: ساخت صد هزار واحد، در بافت‌های فرسوده، سالیانه 25 هزار میلیارد تومان هزینه دارد. ممکن است شرایط اقتصادی حوزه ی مسکن ، در دولت بعد با چنین میزان بودجه ‌ای منطبق نباشد، و ساخت این واحدها را قبول نکند.

  دبیر انجمن انبوه‌سازان استان تهران در پایان گفت: نباید تجربه ی مسکن مهر، در طرح نوسازی بافت‌های فرسوده تکرار بشود. تمامی کارها و برنامه‌ها در این طرح، باید کارشناسی شده باشند ، تا انبوه‌ سازان بتوانند با انگیزه ی بیشتری  وارد عمل بشوند.

  تیم خبری بازارمتریال

  Leave your comment