Close
0 items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  تا پایان سال قیمت مسکن ثابت می ماند

  Saturday, January 12, 2019

  عضو انجمن انبوه‌سازان استان تهران،در خصوص آخرین وضعیت قیمت مسکن گفت : در نیمه اول سال در تمامی کشور شاهد افزایش قیمت بیست و پنج تا صد درصدی قیمت مسکن بوده ایم، که ، قیمت متوسط یک آپارتمان مسکونی در سال گذشته چهارصد میلیون تومان بود، اما هم‌اکنون با افزایش سی تا چهل درصدی، متوسط قیمت یک آپارتمان به هفتصد تا هشتصد میلیون تومان رسیده که یکی از دلایل آن، بالا رفتن قیمت دلار و گران شدن مصالح ساختمانی و ابزارالات ساختمان بوده است.

  وی در ادامه افزود: یک خریدار در طول مدت شش ماه باید سی درصد پس انداز خود را افزایش دهد،  تا قدرت خرید قبل را داشته باشد.

  عضو انجمن انبوه‌سازان استان تهران، با اشاره به کاهش زیاد معامله های مسکن در نه ماهه ی اخیر سال تصریح کرد: خریداران مسکن در طول یک سال شوک زیادی از بازار و قیمت‌های مسکن دیده اند،  و همین موضوع باعث شده میزان معامله های انجام شده ، در طول نه ماه اخیر با کاهش خیلی زیادی  روبرو شود.

  محتشم تأکید کرد: در صورتی که شرایط فعلی ارز ادامه داشته باشد ، و وضعیت اقتصاد کشور بهتر شود، شاهد پایدار شدن قیمت در این بازار تا پایان سال خواهیم بود.

  وی با بیان اینکه در سال جاری،  افزایش بی اندیشه و فکر  قیمت مسکن ، موجب رکود و کساد در این بازار شده است، گفت: همیشه در نیمه دوم سال، به دلیل باز شدن مدارس، بازار مسکن با رکودی طبیعی روبرو می‌شود، اما امسال به علت افزایش قیمت‌ها، رکود بازار در این روزها ، نسبت به سال‌های گذشته خیلی بیشتر شده است.

  عضو انجمن انبوه‌سازان مسکن استان تهران بیان کرد: همچنین پیش بینی می‌شود،  از نیمه ی دوم بهمن ماه،  رشد معامله های مسکن در برخی از مناطق کشور ، بیشتر شوند و این رشد معاملات ، همراه با افزایش قیمت نخواهد بود.

  محتشم خاطر نشان کرد: تخمین ها از بازار مسکن نشان می‌دهد ، که تا پایان نیمه ی دوم سال ، هیچ افزایش قیمتی در این بخش نخواهیم داشت ، البته نشانه‌هایی از کاهش قیمت هم در این بازار دیده نمی‌شود.

  تیم خبری بازارمتریال

  Leave your comment