Close
0 items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  برخی بدون داشتن قرارداد، در واحدهای مسکن مهر ،مستقر شده اند

  Sunday, December 23, 2018

  محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی ، شب گذشته در برنامه ی زنده (نگاه یک) شبکه اول سیما ، درباره ی برنامه های وزارت راه و شهرسازی در بخش بازار مسکن، اظهار داشت: به طور طبیعی، حداقل سالیانه باید 900 هزار واحد مسکونی، تهیه و آماده ی عرضه به مردم نماییم. این اقدام می تواند به تقاضای سالیانه ی مسکن، پاسخ درستی بدهد، و به عنوان راهبردی اساسی، باید به آن پایبند باشیم، اما با تاثیر از شرایط دخالت های موجود، مسکن هایی درست شده که نمی تواند ،پاسخگوی تقاضاهای فعلی باشد، زیرا این مسکن ها به دلیل گران بودن مصالح ساختمانی،  بسیارگران قیمتند .

  او ادامه داد: دوره ی جدید وزارت راه و شهرسازی، حدود دو هفته قبل آغاز، و ایجاد چهارصد هزار واحد مسکونی، در سه تالیف رسما اعلام، و به سازمان های مربوطه اعلام شد.

  تالیف اول: احداث صد هزار واحد مسکونی شهری، که باید در شهرهای زیر پنجاه هزار نفر جمعیت، توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخته شود .

  او تصریح کرد: ما باید تقاضای اجاره را ، جایگزین تقاضای تملک، واحدهای با قیمت مناسب نماییم. ایجاد چهارصد هزار واحد از جمله اقداماتی است، که در این راستا، صورت خواهد پذیرفت.

  اسلامی گفت: شناسایی و در اختیار سازندگان گذاشتن زمین های موجود ، در بافتهای فرسوده ی شهری، یکی از اقدامات در دست کار است، البته این عرضه ی زمین ، تنها در مورد زمین های دولت و زمین هایی که در دست دولت باشند صورت خواهد گرفت. امسال حدود دویست هزار هکتار، از این قبیل زمین ها، توسط دولت واگذار شده است!

  او از واگذاری مجوزهای رایگان ساخت و ساز، به سازندگان و پیمانکاران مسکن، به عنوان دیگر اولویت این وزارتخانه ،یاد کرد و ادامه داد: دولت با تزریق تسهیلات ریالی، به بانک تجارت، قصد ایجاد کردن تحرک در بازار مسکن  را دارد، که پیمانکاران و سازندگان مسکن بتوانند ، در پیشبرد ساخت و سازهایشان تسریع داشته باشند.

  اصلاح کردن تراکم سازه های شهری،  از دیگر اولویتهای ما در شهرهای غیر از کلان شهرهاست، به گونه ای که در صورت امکان تراکم برخی سازه ها ، افزایش خواهد داشت ، در بافت های فرسوده، با جمع شدن پلاک ها می توان بهسازی در فضای شهری  را ایجاد کرد. بحث معماری در سازه ها ، هم  بسیار مهم است ، زیرا اگر بحث اصالت معماری، تاریخی، فرهنگی و ملی را حفظ نکرده باشیم،  بی شک به وظیفه ی تاریخی خود عمل نکرده ایم!

  تیم خبری بازارمتریال

  Leave your comment