بسته
(0) آیتم ها
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  بازار مسکن با فروش اعتباری مصالح ساختمانی رونق خواهد گرفت

  پنجشنبه, 27 دی,1397

  سیدحسین افضلی ، عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به برنامه وزارت راه،  برای ارائه کارت های اعتباری خرید مصالح ساختمانی،  به انبوه سازان و سرمایه گذاران بازار مسکن، اظهار کرد: در طی ده ماه اخیر سازندگان مسکن، به علت افزایش چشمگیر قیمت مصالح ساختمانی،  دچار موانع عملیّاتی و مشکلات بسیاری شده اند،  و این مسئله موجب شد که برخی از پروژه های ساختمانی،  به علّ ت کاهش سرمایه متوقف شوند.

  وی بیان کرد: وزارت راه و شورای عالی مسکن،  در چند ماه اخیر تصمیمات خوبی را لحاظ کرده اند، که ارائه ی کارت های اعتباری خرید مصالح به انبوه سازان،  یکی از سیاست های درست برای بهبود وضعیت بازار مسکن است. بر این اساس بانک به عنوان واسطه ،  میان تولیدکننده ی مصالح و سازنده قرار می گیرد، و ضمانت های لازم را از دو طرف اخذ می کند، پس از آن شرایط خرید وفروش ، غیرنقدی مصالح ساختمانی فراهم می شود.

  وی با بیان این که بازار مسکن دچار مشکلات وبالا پایین های بسیاری است،  و حمایت از فعّالان و سازندگان می تواند به بهبود شرایط این بخش کمک نماید، گفت: در شرایط فعلی،  مشخص نیست که این کارتها به چه کسانی تحویل خواهد شد؟ و این که چه روشی ،  برای تفکیک سازندگان واقعی با دلّالان، محتکران و فروشندگان وجود دارد؟.

  به گفته افضلی، ارائه ی کارت های اعتباری خرید مصالح،  به انبوه سازان ، موجب کاهش سرمایه  های مورد نیاز اجرای پروژه های مسکن می شود، که این مسئله در نهایت افزایش رونق بازار مسکن ، و ارتقای آمار ساخت و ساز را به دنبال خواهد داشت.

  تیم خبری بازارمتریال

  انصراف از نظر