بسته
(0) آیتم ها
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  افزایش ۴ درصدی مستأجران در کشور

  دوشنبه, 24 دی,1397

  سید فرید موسوی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:  در برنامه گفتگوی ویژه ی خبری،  با بیان این که بر اساس آمار 7/30 درصد خانواده های کشور مستأجر هستند، اظهار کرد: در  طرح مالیات عایدی سرمایه ، در بخش مسکن و ساختمان، تورّم در این بخش در نظر گرفته شده، و مالیات بر درآمد ، و نه بر فروش اختصاص داده شده است.

  وی با بیان اینکه بازار مسکن، و ابزارالات و مصالح ساختمانی اولویت بسیار بیشتری از بازارهای دیگر دارد افزود: بانک مرکزی راه کارها و پیشنهاد هایی را برای کنترل بازار ارز و طلا انجام داده ، اما در بازار مسکن خلاء و کم و کاستی  وجود دارد. با توجّه به اینکه طرح مالیات بر عایدی مسکن ، نیاز به برّرسی بیشتری دارد،  دولت اعلام کرده است،  لایحه ای را در این زمینه آماده نماید، که همه ی  بخش ها  را در بر می گیرد.

  وی تصریح کرد: اگر زمان ارائه ی لایحه  دولت ، به مجلس طولانی تر شود ، منتظر لایحه دولت نخواهیم ماند،  و طرح مالیات بر عایدی مسکن را مطرح خواهیم کرد. به دلیل سهل و الوصول بودن دریافت مالیات،  از بخش تولید بیشترین  فشار را،  به این بخش وارد کرده ایم.

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس،  با بیان این که (زمانی که دریافت مالیات از بخش تولید آسان است، پایه ها و زیرساخت های جدید مالیاتی را ایجاد نمی کنیم)  اظهار کرد:‌ بر اساس آمار سازمان امور مالیاتی در سال 95 در( استرالیا 5/ 41درصد مالیات را اشخاص و 15 درصد را شرکت ها) ،  (در کانادا 36.5 درصد را اشخاص و 10 درصد را بخش مولد و شرکت ها ) پرداخت کرده اند ، اما در ایران اشخاص 14 درصد مالیات،  و شرکت ها 31 درصد  از مالیات را پرداخت می کنند.

  موسوی بیان کرد:  زیر ساخت ها از جمله اطّلاعات،  برای اجرای طرح عایدی بر سرمایه مسکن،  در کشور وجود دارد.​ باید فشار مالیات را از بخش تولید برداریم. در قانون مالیات بر خانه های خالی وزارت راه و شهرسازی زیر بار نرفته و این قانون اجرا نشد.

  تیم خبری بازارمتریال

  انصراف از نظر