Close
0 items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  افزایش وام مسکن مهر

  Thursday, January 10, 2019

  مدیر اعتبارات بانک مسکن گفت: این بانک شش طرح را برای سرعت بخشیدن به پروژه‌های مسکن مهر،که با مشکلات زیادی روبرو هستند از جمله به دلیل گران شدن مصالح ساختمانی و همچنین ابزارآلات ساختمانی نیمه تمام مانده اند،  به وزیر راه و شهرسازی ارائه داده، که با موافقت وزیر تصویب شده است.

  وی ادامه داد: از پانصد هزار واحد باقی مانده ی مسکن مهر ، چهارصد و چهل هزار واحد آن ،در دست بانک مسکن است، و برای تعیین تکلیف این واحد‌ها، تصمیم گرفتیم تا شش پیشنهاد ارائه دهیم.

  علمداری افزود: پیشنهاد اول این بود که برای حلّ مشکلات مسکن مهر، مدیران کل راه و شهرسازی، همراه  با بانک مسکن جلسه های هفتگی داشته باشند،  و همچنین با شورای مسکن استان،  ماهی یکبار جلسه تشکیل داده شود.

  وی تصریح کرد: پیشنهاد دوّم حل مسائل و مشکلات روبنایی و زیربنای طرح‌های مسکن مهری بود، که مشکلات آب، برق و گاز دارند، و قرار شد تا در این رابطه تصمیماتی در استان‌ها صورت بگیرد. همچنین تعیین تکلیف واحد‌هایی که،  تحت تصرّف مشتریان است، اما هنوز تسهیلات پرداختی به آن‌ها قسط بندی نشده است، تعیین تکلیف طرح‌هایی که فاقد متقاضی هستند و واگذاری آن‌ها به نهاد‌ها و ارگان‌ها ی دولتی و خصوصی، از پیشنهادات بانک مسکن بوده است.

  مدیر اعتبارات بانک مسکن ادامه داد: پیشنهاد دیگربانک مسکن ، برای خارج شدن از مشکلات موجود در طرح مسکن مهر نیز حذف شرایط متقاضیان واحد‌های احداثی ، در طرح‌هایی که فاقد متقاضی هستند،  یا تصرّفی هستند که با هدف تعیین تکلیف سریع پرونده تسهیلاتی این واحد‌ها بود.

  وی افزود: وام مسکن مهر، هیچ گونه افزایش ده میلیون تومانی نداشته ، و طرح‌هایی که راکد بوده و فعّال شدند، می‌توانند از تسهیلاتی که در گذشته افزایش داشته ،  استفاده کنند.

  وی بیان کرد: هشتاد و نه درصد متقاضیان مسکن مهر،  اقساط تسهیلاتشان را به موقع و سر وقت پرداخت می‌کنند.

  علمداری افزود: افرادی که واحد‌های مسکن مهر خود را تحویل نگرفته اند، مشمول پرداخت اقساط تسهیلاتی نیستند، زیرا شرط پرداخت اقساط، تحویل و سکونت در منزل است.

  تیم خبری بازارمتریال

  Leave your comment