بسته
(0) آیتم ها
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  آیا وام ازدواج و مسکن افزایش خواهد یافت؟

  دوشنبه, 26 آذر,1397

   

  محمد فیضی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با اشاره به تلاش نمایندگان برای افزایش سقف وام مسکن ، در بودجه سال 98 کل کشور، گفت: با توجه به تورم زیاد در اقتصاد، و گران شدن مصالح ساختمانی ، همچنین سخت شدن شرایط زندگی برای اقشار متوسط ، و ضعیف جامعه، پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن ، مطرح شده است.

  نماینده ی مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی ، با تاکید به اینکه طبق شنیده ها ، دولت پیشنهادی در خصوص افزایش سقف وام ازدواج در بودجه ی 98 مطرح نکرده است، افزود: در شرایط فعلی برای تسهیل ازدواج ، باید با افزایش وام در این حوزه، به تسهیل گری بپردازیم!

  وی با بیان اینکه، باید همزمان با ارائه ی پیشنهاد افزایش سقف وام ازدواج ، منابع مورد نیاز این مهم نیز دیده شوند، اضافه کرد: به طور یقین، در این رابطه پیشنهاد افزایش سرمایه بانک های متولی،  مورد تایید خواهند بود.

  این نماینده ی مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه اگر دولت در لایحه ی نهایی بودجه ی 98 به موضوع افزایش سقف وام ازدواج توجهی نداشته باشد، در کمیسیون تلفیق مجلس، این مهم مدنظر قرار خواهد گرفت، گفت: باید منابع این مهم، به هر طریقی دیده شود تا موانع پیش روی جوانانمان، برای ازدواج از میان برداشته شود!

  فیضی ادامه داد: در خصوص جزئیات افزایش وام ازدواج، پس از بررسی های بیشتر، اظهارنظر قطعی صورت خواهد پذیرفت، اما در این رابطه رشد سقف وام حتمی است، زیرا با مبلغ فعلی امکان آغاز زندگی مشترک، امکان پذیر نیست.

  همچنین عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: منابع قرض الحسنه ی مردم نزد بانک ها بهترین منبع ارائه ی وام ازدواج است ،به همین دلیل، دولت باید به این مهم توجه ویژه ای داشته باشد!

  تیم خبری بازارمتریال

  انصراف از نظر