بسته
(0) آیتم ها
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو
  خبرخوان

  بلاگ

  0 روش صحیح شستن، پرده های توری

  بسیاری ازخانمها، عادت دارند هنگام شستشوی پرده ها...

  0 برداشتن کاغذ دیواری کهنه شده ، از روی دیوار

  اگر کاغذ دیواری منزلتان فرسوده  شده یا از آن خست...

  0 تمیز کردن فرش

  استفاده از جوش شیرین و سرکه:

   کمتر چیزی است ، که نتوان با جوش‌شیرین و سرکه تمیز کرد ، خوشبختانه لکه‌های فرش هم از این موضوع مستثنی نیستند. برای تمیز کردن فرش، فقط کافیست پودر جوش‌شیرین را روی لکه ی فرش بریزید ، و سرکه ی سفید را اضافه کنید. بعد از تمام شدن، یک دستمال را که قدرت جذب بالایی دارد، روی فرش بکشید ، تا سرکه را جذب کند، و بگذارید این قسمت خشک شود. با جاروبرقی، باقی‌مانده ی جوش‌شیرینها را جمع کنید. برای لکه ‌های بزرگ ‌تر ، از جوش ‌شیرین به تنهایی استفاده کنید. آن را روی فرش بپاشید، و حداقل بعد از نیم ساعت، جاروبرقی بکشید.

  استفاده از نمک:

   تمیز کردن فرش با نمک ، مخلوط سرکه و نمک نیز از بین‌برنده ی لکه فرش است. این دو ماده را به صورت خمیر درآورید، و روی لکه ها بریزید، بگذارید تا جذب شوند. دستمال مرطوب را ،روی محل مورد نظر بمالید. بعد از خشک شدن، جاروبرقی بکشید.

  استفاده از بخار:

   برای تمیز کردن فرش با بخار، آب را داخل دستگاه بخارشور بریزید.و کاتالوگ دستگاه را با دقت بخوانید،در صورت اجازه ی استفاده از مواد شیمیایی، بهتر است به جای آن،  از مخلوط آب و سرکه استفاده کنید.

   استفاده از پراکسید هیدروژن: پراکسید هیدروژن تمیزکننده ی فوق‌العاده‌ای به خصوص برای لکه‌های پروتئینی و خون است. با ریختن این ماده، روی فرش، شاهد از بین رفتن لکه ها خواهید بود.

   استفاده از زمین شوی:

   با استفاده از زمین شوی ،هم می‌توانید فرش را تمیز کنید. دو پیمانه جوش‌شیرین را با یک چهارم تکه‌های صابون، یا پودر بوره مخلوط کنید، به این مواد 10 الی 20 قطره اسانس معطر ،دلخواه اضافه کنید. معمولا از اسطوخودوس یا لیمو بیشتر استفاده می‌شود. مواد را خوب هم بزنید ،و با اسپری روی فرش بپاشید. در مرحله بعد یک چهارم پیمانه آب گرم را با یک پیمانه سرکه سفید، مخلوط کنید. زمین‌شوی اسفنجی را داخل آن کنید ، و روی مواد ریخته شده ی قبلی بکشید. بگذارید فرش حداقل یک ساعت خشک شود سپس جاروبرقی بکشید.

  استفاده از پودر ذرت:

  چه باور کنید یا نه پودر ذرت هم به تمیز کردن فرش شما کمک می‌کند. یک پیمانه از آن را با یک پیمانه بوره و یک دوم پیمانه جوش‌شیرین مخلوط کنید و روی فرش بپاشید. با کشیدن یک پارچه ی مرطوب یا زمین شوی اسفنجی روی فرش ، آن را تمیز کنید. بعد از خشک شدن جاروبرقی بکشید.

  تیم بلاگ نویسی پست بار

  0 تمیز کردن شومینه

  پیش از تمیز کردن شومینه، باید اقدام به حذف همه ی...

  0 دلایل یخ زدن کولر گازی، در حالت گرمایش درفصل زمستان

  همان طور که می دانید، عملکرد کولر گازی در حالت گ...

  0 عایق سفید یا بام سفید

  روشهای سنتی آب بندی کردن پشت بام ها ، دیوارهای س...

  0 اصلی ترین نکات ایمنی، در استفاده از بخاری

  گاز مونوکسیدکربن بسیار سمی بی رنگ و بی بواست،  ک...

  0 شستشوی مبلمان سفید یا روشن

  شستشوی مبلمان سفید یا روشن

  در این مقاله با هم ب...

  0 تمیز کردن قطعات چدنی اجاق گاز

  اجاق گاز چرب و کثیف علاوه بر ظاهر نامناسبخود، می...

  0 ضد آب کردن چوب و کابینت های ام دی اف

  ضد آب کردن کابینت، امروزه با بهره مندی از فناوری...