Close
0 items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی گفت : مسکن مهر مطالبه جدی متقاضیان است

  Saturday, October 27, 2018

   

   

  محمد اسلامی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی در اولین نشستی که با معاونان و مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها داشت،گفت: با اشاره به اینکه در شرایط امروز کشور، وزارت راه و شهرسازی نقش بسیار بزرگ و مهمی را ایفا کند، تأکید کرد: سهم وزارت راه و شهرسازی در توسعه، اشتغال و تولید در کشور بسیار مهم و قابل توجه است.

  وی همچنین تأکید کرد: کم‌کاری این وزارتخانه ،تأثیر مستقیمی بر روی زندگی مردم دارد. به همین جهت تحرک بخشیدن به حوزه‌ها در زیرساخت‌های مسکن و شهرسازی و در تمامی شقوق حمل‌ونقل ،باید مورد توجه این وزارتخانه قرار بگیرد.

  اسلامی در ادامه همچنین، اجرای طرح بازآفرینی شهرها و رفع معضلات حاشیه‌نشینی را ،جزو مطالبات جدی رئیس‌جمهور، عنوان کرد و گفت: به‌منظور تحقق یافتن  اهداف دولت، در خصوص طرح بازآفرینی شهرها، باید از سوی دست‌اندرکاران اقداماتی صورت گیرد، که نتایج آن باعث خیر و برکت برای مردم باشد.

  اسلامی خطاب به همه مدیران کل استانی، مسکن مهر را مطالبه جدی متقاضیان دانست و گفت : اگرچه برخی کمبودها و ضعفها، نواقص ناشی از مسئولیت دیگران است اما وقفه و سنواتی شدن آن‌ها، به‌جز بحرانی کردن مطالبات اجتماعی، دستاورد دیگری برای همه در بر نخواهد داشت.

  وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی گفت: پاسخگویی به مطالبات مردم، در قبال مسکن مهری که میخواهند، از سوی رئیس‌جمهوری، مورد تأکید بسیار قرار داشته و در ملاقات با نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نیز مورد پیگیری قرار دارد.

  اسلامی در ادامه با اشاره به اهمیت توسعه، پیشرفت و نگهداری راه‌های روستایی، بویژه در مناطق محروم کشور تأکید کرد: توسعه راه‌های روستایی ،نیاز به یک اقدام جهادی ،بخصوص در مناطق محروم کشوررا دارد ، که باید با حد اقل کار، شتاب گیرد.

  وی افزود: در استان مازندران، به طرحی دست‌یافتیم ،که می‌توان با وصل کردن ظرفیت‌های گوناگون به یکدیگر، طبق یک برنامه ریزی، بر اساس شاخص‌ها و در زمانی مشخص، به میزان مورد نظر راه‌های روستایی، دست یافت.

  اسلامی بیان کرد: با توجه به تحریم‌های پیش رو و ضعف در تأمین بودجه که افکار عمومی را به خود مشغول کرده است، الگوهای متفاوت تأمین منابع و جذب سرمایه‌گذاران از اهمیت بسیاربالایی برخوردار است.

  وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی، استفاده از مدل‌های BOT، BLT و BOO  را در پروژه‌های حوزه حمل‌ونقلی ،از دیگر انتظارات و برنامه‌های آینده  برشمرد و گفت: در این راستا، نیازمند تعریف پارامتر‌های کارآمدی تر، برای منجر شدن به انعقاد قرارداد، هستیم.

  وی با توجه به چالش‌ها و مشکلاتی  که وجود دارد ،در پایان تأکید داشتند: به‌منظور تحقق یافتن اهداف برنامه پیشنهادی، رویکرد‌ها و راهبردهای ارائه شده ،از سوی معاونان و مدیران ،مورد مطالعه و در دستور کار قرار بگیرد و ثبات در مدیریت، استفاده از نیروهای جوان، همینطوراستفاده از بانوان توانمند و توجه به امانتداری، صراحت و کارآمدی بودن ،همواره مورد توجه است.

  اسلامی در ابتدای سخنانش معاونان، مدیران  و وزارت راه و شهرسازی را ، نمونه بارز نیروهای زحمت‌کش و کارشناسان کارکشته خواند، که سابقه خدمت‌رسانی آن‌ها،  به وزارتخانه‌هایی از قبیل  راه و ترابری و مسکن و شهرسازی باز می‌گردد.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Leave your comment