Close
0 items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  مصالح نوین در طرح و اجرای نمای ساختمان

  Monday, October 29, 2018

   

  نما یکی از مهم‌ترین قسمت های ساختمان، و بخش دکوراسیون خارجی آن به حساب می آید. دلیل اهمیت آن هم  این است که ،نخستین تصویری که در ذهن مخاطب از ساختمان در لحظه اول ثبت می‌شود، تصویر نمای آن می باشد. هم چنین اگر قرار باشد ،ساختمانی ، رهگذران و عابرانی ،که در حال رفت و آمد می باشند را تحت تأثیر قرار دهد، تنها از طریق طراحی نمای خوب و دکوراسیون خارجی عالی میسر خواهد بود.با پیشرفت روز به روزعلم و فناوری و به روز شدن بخش‌های مختلف دانش ساختمان‌سازی و طراحی دکوراسیون، طراحی نما نیز از آن جدا نبوده و در طی سال‌های اخیر دچار تحولات بزرگی شده است. به طور یقین مهم‌ترین تغییری که در آن به وجود آمده، اصلاحات و ابداعاتیست که در زمینه‌ی مصالح مورد استفاده صورت گرفته است. استفاده از مصالح ساختمانی جدید و به کار گیری طراحی های نمای ویژه و تخصصی، جهت اجرای مصالح جدید نما، یکی از اهداف اصلی شرکتهای ساختمانی کشور می باشد که در ادامه با تعدادی از آن ها آشنا میشویم:

   

  نمای پوسته دوم یا ورق های طرح دار

  ورق های طرح داریا پوسته دوم ، یکی از مصالح جدید نما می باشد.به دلیل منظره خاصی که هم از داخل و هم از بیرون به نمای ساختمان می دهند و در آفتاب شدید ،به عنوان (تابش بند )،مورد استفاده قرار میگیرند. و هم از آهن و هم آلومینیوم، مورد استفاده می باشند .

   

   

   استرچ متال

  استرچ متال یا اکسپندد مش، یکی از مصالح جدید نما می باشد ،که می تواند هم از آهن و هم آلومینیوم، به عنوان یک نمای پوسته دوم، و با قابلیت ارائه ی  خاصیت سه بعدی دادن، به حجم ساختمان و نورپردازی زیبا در شب مورد استفاده قرار بگیرد.

   

   

  تایل های سفالی تراکوتا

  از دیگر مصالحی که در ایران به عنوان یکی از مصالح بسیار پیشرفته و جدید  و زیبا در نمای ساختمان میتوان نام برد، تایل های سفالی تراکوتا می باشد

  این مصالح ازجنس خاک هستند و دارای روش های زیادی برای نقاط بحرانی اجرایی نما ،مثل کنج ها، دور پنجره ها و … می باشند. همچنین ازجنس خودشان، لوور دارند.

   

   

  ورق هانی کامب

  ورق هانی کامب ،یکی از مصالح بسیار جدید در صنعت نمای جهان است و دلیلش هم ،مقاومت بالای آن است که در صنایع کشتی سازی و هواپیما سازی هم استفاده می شود . و به دلیل آن که هیته میانی آن نیز، از جنس آلومینیوم می باشد، امکان آتش سوزی در آن ،وجود ندارد .

   

   

   

   

   

  نوشته شده توسط: فاطمه اسدی

  Leave your comment