بسته
(0) آیتم ها
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  فصل حساس ،در بازار مسکن

  سه شنبه, 20 آذر,1397

  فعالان بازار مسکن، همان‌طور که در زمستان سال 95 رونق آتی این بازار را باور نمی‌کردند، در زمستان 97 نیز باور رکود چندساله برایشان بسیار سخت است. در هرصورت چه فعالان بازار مسکن باور کنند و چه باور نکنند، انرژی این بازار به سرعت در حال تخلیه شدن است، و هرچه به سال 98 نزدیکتر شویم احتمال توقف افزایش قیمت مسکن، افزایش خواهد یافت. در واقع بازار مسکن طی یک و نیم سال گذشته با سرعت، مسیر را پیموده است .«دوره رونق» و در حال ورود به فضای مه‌آلود است «گذار از رونق به رکود». در چنین فضایی، انتخاب مسیر دشوار و ضریب خطا افزایش خواهد یافت. هرچند نمی‌توان زمان دقیقی برای پایان این مه مشخص کرد، اما با توجه به حجم معاملات، نسبت قیمت به اجاره ی مسکن و تجربه ی ادوار قبلی، می‌توان پیش‌بینی کرد که به زودی مه بازار مسکن متوقف خواهد شد.«دوره رکود»

  توصیه به خریداران

  در شرایط کنونی، سوداگران باتجربه ی بازار مسکن، می‌خواهند با تحریک موج پایانی بازار، واحدهای خود را ، در حداکثر قیمت ممکن به فروش برسانند. یکی از ادعاهای آنها که مدام شنیده می‌شود ، این است که: مسکن‌های نوساز کنونی، با مصالح ساختمانی ارزان‌ قیمت ساخته شده‌اند، و هنوز تورم مصالح ساختمانی، ‌بطور کامل تخلیه نشده است!! این سخن همانقدر خنده ‌دار است که یک فروشنده خودرو، چون سال گذشته خودرویش را ارزان خریده ، الان هم آن را ارزان بفروشد! یا سازنده ی مسکنی که 10 سال قبل مسکن ساخته است، به قیمت آن زمان بفروشد!

  بازیگران اصلی بازار مسکن تهران، در زمستان سال جاری، از یک سو سوداگران باتجربه ای هستند که می‌خواهند از این بازار خارج شوند، و در سوی دیگر تازه واردهایی که به طمع عقب نماندن از قافله، سود یک سال گذشته، به آب و آتش می‌زنند ،تا خرید خود را انجام بدهند! با این حساب، دام بازار مسکن، در حال پهن شدن توسط سوداگران ،برای خریداران تازه‌ کار است. خریدارانی که در زمستان سال جاری «اپیزود پایانی رونق»، وارد بازار مسکن می‌شوند، نباید انتظار رشد محسوس و قابل توجهی، در این بازار طی سال‌های پیش رو، داشته باشند. زمستان سال جاری، فصل شکار تازه‌ واردها در بازار مسکن تهران است.

  تیم خبری بازارمتریال

  انصراف از نظر