Close
0 items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  جزئیات تسهیلات کمک هزینه خرید و تعمیر مسکن مددجویان در استان تهران

  Saturday, January 5, 2019

  جهانبخش مرادی، مدیر تأمین مسکن و امور ساختمان کمیته امداد استان تهران، در گفت‌وگو درباره (اقدامات این معاونت در کمک به خرید و تأمین مسکن مددجویان)، اظهار داشت: امسال باید در مجموع  سیصد و پنجاه و پنج مورد ، کمک به خرید و احداث مسکن، برای مددجویان شهری داشته باشیم،پنجاه مورد کمک خرید مصالح ساختمانی و احداث مسکن روستایی، و هزار و هفتصد و نود مورد تعمیر و بازسازی مسکن مددجویان انجام شود؛

  وی درباره اینکه(مددجویانی که فاقد مسکن هستند، باید چه روندی را دنبال کنند)، گفت: کسانی که می‌خواهند خرید مسکن در روستا یا شهر داشته باشند، خانواده‌های دونفره به بالا هستند. خانواد‌ه‌های یک نفره ،در صورتی که نیاز به نوسازی و تخریب مسکن داشته باشند، شامل خدمات ما می‌شوند، و می‌توانیم سهمیه‌ای را برای آنها در نظر بگیریم.

  معاون تأمین مسکن و امور ساختمان کمیته امداد استان تهران گفت: شرایط این افراد به این صورت است ،که باید معیشت بگیر کمیته امداد باشند،حداقل  یک سال مددجو بوده باشد، خانواده‌های زندانیان، از کار افتاده و سالمند باشند، ضمن اینکه سایر خانواده‌های بیش از دو نفره را شامل می‌شوند.مشروط بر اینکه معشیت بگیر کمیته امداد باشند!

  مرادی با بیان اینکه  تعمیرات مسکن برای همه ی خانواده‌ها انجام می‌شود ، و هیچ محدودیتی هم ندارد، افزود: تعمیرات مشمول خانواده‌هایی است که منزل شخصی داشته باشند، البته استثنا هم وجود دارد، مثلاً خیّری منزلی  را در اختیار فردی قرار داده، اما اعلام کرده که تعمیرات آن، بر عهده ی خود فرد است.

  وی همچنین متذکّر شد: برای کمک به خرید مسکن در مناطق شهری،  برای خانواد‌های دو نفره، پانزده میلیون تومان بلاعوض،  و پانزده میلیون تومان هم وام بدون سود می‌دهیم، و برای خانواده‌های سه نفره به بالا  نیز ، سی میلیون تومان بلاعوض و پانزده میلیون تومان وام می‌دهیم! وام‌ها سی و شش ماهه بوده و حدوداً هر ماه چهارصد و پنجاه هزار تومان اقساط دارد؛

  مدیر تأمین مسکن و امور ساختمان کمیته امداد استان تهران همچنین یادآور شد: در مجموع خرید مسکن شهری، در سال جاری تاکنون  صد و هشتاد و یک مورد خرید کرده،‌ و چهار میلیارد و ششصد و هفتاد میلیون تومان نیز هزینه کرده ایم.

   

  وی با اشاره به اینکه حدود ده میلیارد تومان سهمیه وام امسال است، که هفت میلیارد تومان آن را تا آذرماه به مناطق مورد نظر واریز کردیم، بیان داشت:  در بخش تعمیر، تکمیل و بازسازی مسکن مددجویان  5/3 میلیون تومان به صورت بلاعوض،  و 5/2میلیون تومان وام می‌دهیم. در بخش کمک به احداث و خرید مسکن روستایی نیز، بیست و پنج میلیون تومان بلاعوض و پنج میلیون تومان وام می‌دهیم.

  مدیر تأمین مسکن و امور ساختمان کمیته امداد استان تهران درباره (میزان نظارت بر مبالغ اعطایی به مددجویان)، تصریح کرد: نظارت مداوم انجام می‌شود، و به مواردی مثل ایمنی محلّ ساخت منازل توجه شده،  و در تعمیر، تکمیل و بازسازی نیز سه مرحله ی :  بازید در قبل، حین و پایان کار را خواهیم داشت.

  تیم خبری بازارمتریال

  Leave your comment