Close
0 items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  تولید تیرچه غیر استاندارد به بهانه صنعتی سازی ساختمان

  Saturday, November 17, 2018

  دبیر انجمن صنفی کارفرمایی تیرچه سازان استان تهران گفت: بعضی از مونتاژ کنندگان ماشین آلات صنعتی تیرچه های ساختمانی ،به بهانه ی صنعتی سازی ،اقدام به واردات تجیهزات غیراستاندارد ، کرده اند.

  داوود سعادت اظهار کرد: عده ای به دنبال آن هستند، که با تغییر آیین نامه های سازمان ملی استاندارد،محصولات این دستگاه ها را به جامعه، به زور تحمیل کنند. و پیامدی که این تغییرات در پی دارد، چیزی جز انحصار برای تعداد کمی از تولیدکنندگان ،تامین منافع مونتاژ کنندگان دستگاه غیر استاندارد؛ و ورشکستگی واحدهای تولیدی ! افزایش کارگاه های غیر استاندارد زیر زمینی، به علت کم بودن تیرچه، در بازار مصرف را در بر خواهند داشت.

  وی همچنین بیان کرد: سازمان ملی استاندارد ،در بازبینی های جدید مربوط به تولید استانداردهای تیرچه ی ساختمانی ،به بهانه ی  صنعتی سازی،شرایط خاصی پیش بینی کرده است، که محقق کردن آن ،احتیاج به تامین سرمایه ای بالغ بر 10 میلیارد ریال است.

  وی خاطرنشان کرد: درحالی که سالهاست ،واحدهای تولیدی استاندارد ،با بهره مندی از صنعت جوش قوس الکتریکی با گاز محافظ co2 و با رعایت استانداردهای فنی،  نسبت به تولید تیرچه های ساختمانی استاندارد، اقدام کرده اند،اما به یکباره، اداره ی استاندارد استان تهران، درجریان بازنگریهای جدید ،مربوط به استاندارد تیرچه های ساختمانی،تجهیزات متعددی را به صنف تیرچه سازان، تحمیل کرده است و آن ها را مجبور کرده است که ازدستگاه جوش نقطه ای، به جای دستگاه جوش قوس الکتریکی، با گاز محافظ، برای تولید تیرچه ،استفاده کنند.

  وی با یادآوری این موضوع، که دلایل ومستندات فنی که موجودند، بیانگرآن است که روش قبل تولید تیرچه، به روش گاز محافظ، همه ی موازین استاندارد را دارا می باشد گفت: ازسالهای گذشته تولید کنندگان تیرچه، با روش گازمحافظ دراین زمینه، فعالیت داشته اند واین واحدها تمامی چهارچوبهای استاندارد را ،تحت بازرسی ،نمونه برداری وکنترل در آزمایشگاه های اداره ی استاندارد، گذرانده اند. و محصول تولیدی این واحدها، هیچگونه مغایرت وتناقضی، با اصول فنی و استاندارد را ندارند.

  وی ادامه داد: دستگاه تولید تیرچه ی پیشنهادی سازمان استاندارد ، قابلیت تولید برخی میلگردها را، در سایز بالا ندارد! بنابراین برخی تولیدکنندگان روش فوق، سعی در متقاعد و راضی کردن سازمان نظام مهندسی و طراحان ساختمانی را دارند که نقشه های طراحی شده، بر اساس میلگردهای سایز ریز ،طراحی شوند که تحقق این امر درنهایت ،سبب کاهش استحکام وایمنی ساختمانها می گردد.

  دبیرانجمن صنفی، کارفرمایی تیرچه سازان استان تهران تاکید کردند ،که به هیچ عنوان با صنعتی سازی مخالف نیست! اما باید دقت داشت ،هرصنعتی که وارد کشور میشود، باید همراه با استانداردهای لازم نوشته شده در آن صنعت وارد کشور شود و مسئولین دقت کنند، تا صنعت ناقص را جایگزین تجربیاتمان نکنیم و باعث ایجاد نگرانی امنیت سرمایه گذار، و به خطرانداختن امنیت ساختمان ها، نشویم.

   

  نوشته شده توسط : فاطمه اسدی

   

  Leave your comment