بسته
(0) آیتم ها
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  افزایش فاصله طبقاتی،با افزایش شدید قیمت مسکن

  چهار شنبه, 21 آذر,1397

  هر چند رکود حاکم بر بازار مسکن، از سال 92 تا پاییز 96 بعضی از مستاجران پایتخت را ، امیدوار کرده بود که با پس انداز و دریافت وام‌، صاحب خانه شوند و از دردسرهای اجاره نشینی، خلاصی یابند، اما افزایش شدید قیمت مسکن در یکسال اخیر، سب شده کمتر مستاجری رویای صاحب خانه شدن را در سر بپروراند. یکی از نتایج افزایش شدید قیمت‌ها در بازار مسکن، افزایش فاصله ی طبقاتی است. خانواده‌هایی که از مسکن ملکی، ولو حداقلی برخوردار بوده‌اند، این افزایش قیمت‌ها در بازار مسکن ، متوجه واحد ملکی آن ها نیز شده و قیمت واحد مسکونی آن ها تقریبا 2 برابر شده است. این در حالیست که مستاجران، با این افزایش قیمت‌ها بیش از گذشته ، امکان تهیه مسکن را از دست داده‌اند. و بعضی از آن ها امید صاحبخانه شدن را کاملا از دست داده‌اند!

  از طرفی مستاجران،  به دلیل افزایش قیمت شدید اجاره بها، فشار سنگین‌تری را نیز متحمل می‌شوند، زیرا معمولا اجاره بهای واحدهای مسکونی ، متاثر از قیمت مسکن است،  و احتمالا افزایش قیمت ها را ، باید در این بخش هم منتظر باشیم.

  چنانکه افزایش اجاره بها،  در تابستان امسال خبرساز شده بود. مطابق با گزارش مرکز آمار، در تابستان امسال ، میانگین افزایش اجاره ‌بها در تهران نسبت به سال گذشته بیش از 30 درصد بود. بعضی از رسانه ها هم گزارش هایی از مهاجرت بعضی از مستاجران،  به حاشیه شهر منتشر کردند. این موضوع وقتی مهمتر می شود ، که بدانیم نزدیک به نیمی از خانواده های تهرانی، فاقد مسکن ملکی هستند.

  تیم خبری بازارمتریال

  انصراف از نظر