بسته
(0) آیتم ها
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  ارائه ی تسهیلات مسکن به معتادان بهبودیافته‌ تحت پوشش بهزیستی

  سه شنبه, 04 دی,1397

  محمد علی کوزه گر،معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور، اظهار داشت:سازمان بهزیستی، قصد دارد به معتادان بهبود یافته‌ای، که تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور هستند، و زیر نظر سازمان ترک کرده باشند، و همچنین معاونت پیشگیری سازمان نیز تایید نماید، که سه سال از ترک کردن آن‌ها می‌گذرد، باتوجه به شرایطی که برای مددجویان در نظرگفته شده، ازتسهیلات و کمک هزینه‌های خرید مسکن بهره مند خواهند شد.

  وی در ادامه با اشاره به اینکه، لفظ تعلّق گرفتن مسکن را، باید از ادبیات سازمان بهزیستی حذف کرد، چرا که ایجاد توقع و انتظار برای افراد تحت پوشش می‌کند ، همچنین اضافه کرد: تسهیلات و تمهیداتی را ، برای تامین مسکن از طرف خود مددجویان، اقدام می‌شود و سازمان بهزیستی، کمک هزینه‌هایی را برای آن‌ها پرداخت خواهد کرد.

  کوزه گر ادامه داد: برای خرید خانه توسط مددجویان، بخشی پس اندازخودشان است، و بخشی هم کمک سازمان خواهد بود، به صورتی که در شهر‌ها 10 میلیون تومان، و در روستا‌ها 8 میلیون تومان،  به مددجویان به عنوان کمک هزینه، پرداخت می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه ، بخش دیگری از تسهیلاتی که به معتادان بهبود یافته ، در زمان خرید خانه تعلق می‌گیرد، وام بانک مسکن است، اضافه کرد: وامی که برای مددجویان درنظرگرفته شده است، و از طریق بانک مسکن در اختیار آن‌ها قرار داده خواهد شد، مبلغ بیست و پنج میلیون تومان در روستاها، و چهل میلیون تومان در شهرهاست،  به شرط آنکه وارد مسکن مهر شوند.

  معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور افزود: از سال 90 تا به حال هزاروسیصدوپنجاه نفر، از معتادان بهبود یافته‌ای، که تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور قرار دارند ،در شهر‌ها و روستا‌ها ، تسهیلات وام و کمک هزینه‌های بهزیستی را، برای خرید خانه دریافت کرده‌اند.

  تیم خبری بازارمتریال

   

  انصراف از نظر