بسته
(0) آیتم ها
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته ها
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  احتمال افزایش 20 درصدی قیمت سیمان

  یکشنبه, 13 آبان,1397

   

  دبیر انجمن کارفرمایان سیمان از احتمال افزایش قیمت 20 تا 25 درصدی (سیمان )خبر داد. 

  عبدالرضا شیخان اظهار کرد: با وجود اینکه ، ارزبری صنعت سیمان،زیاد نیست، اما با بالا رفتن نرخ ارز از ابتدای سال تا کنون باعث شده هزینه ی تامین مصالح ساختمانی و قطعات و پیمانکاری افزایش قابل توجهی داشته باشند.

  وی با بیان اینکه، فروش سیمان با همان قیمت قبلی باعث ضرر و زیان کارخانه ها خواهد  شد، گفت: بررسی ها نشان می دهد شرایط وخیم اقتصادی و و افزایش نرخ ارز ، حدود 30 الی 40 درصد قیمت تمام شده ی تولید سیمان،را بالا برده است.ولی با این حال ، افزایش منطقی نرخ سیمان حدود 20 الی 25 درصد است.

  وی با تاکید براینکه هنوز هم تصمیم قطعی، درباره افزایش قیمت سیمان ، گرفته نشده است ،ولی در حال حاضر انجمن سیمان در حال انجام کار  کارشناسی است و بعد از آماده کردن مدارک و مستندات ،هم اندیشی با مدیران ، بررسی منطقه های توزیع و صادرات سیمان، تصمیم قطعی گرفته می شود و قیمت دقیق سیمان ، اعلام خواهد شد.

  به گفته ی انجمن کارفرمایان صنعت سیمان ، در حال حاضر هر تن سیمان از سوی کارخانه ها به قیمت 150 الی 160 هزار تومان به فروش میرسد.شیخان در ادامه با بیان این نکته که در 6 ماهه نخشت امسال ، میزان ساخت و ساز و در نتیجه تولید سیمان، کاهش چندانی نداشته است.گفت : مصرف داخلی سیمان،حددا دو درصد کاهش داشته است، اما در عوض صادرات آن افزایش داشته است.

  به گفته ایشان ، بازار امسال سیمان ، تفاوت چندانی با سال قبل ندارد.وی همچنین خاطر نشان کرد: مصرف سیمان ، یکی از شاخص های رشد ساخت و ساز می باشد، که نشان می دهد ، میزان ساخت و ساز ها تفاوت چندانی با سال قبل نداشته ، اما شاخص های دیگر باید مورد بررسی قرار گیرند.

   

  نوشته شده توسط : فاطمه اسدی

  انصراف از نظر